header-osp

Działania Ratownicze

Wypadek na ul.Tarnogórskiej

2018-12-12 10:58:39, Strażak#1

Poniedziałek 3 grudnia, godzina 22:16. W naszej miejscowości ciszę nocną przerywa wycie syreny. W zgłoszeniu czytamy, że dwa samochody w wyniku zderzenia wylądowały w rowie, są osoby poszkodowane, nie wiadomo czy zakleszczone. Po przybyciu na miejsce bezzwłocznie przystępujemy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, oceny stanu osób poszkodowanych oraz udzieleniu im pomocy. W międzyczasie przygotowany jest sprzęt hydrauliczny służący do ewakuacji poszkodowanej osoby z samochodu. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, a miejsce zdarzenia Policji. Siły i środki: 632[S]22 - JRG Radzionków, 639[S]14 - OSP Świerklaniec, ZRM x2, Policja x2.

To samo miejsce, dwa wezwania

2018-11-07 21:04:03, Strażak#1

Pierwszy alarm 28 października otrzymaliśmy o 8:39 dotyczący plamy oleju na jezdni. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w samochodzie osobowym na skutek zderzenia z barierą energochłonną doszło do wycieku substancji ropopochodnych. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz neutralizacja wszystkich płynów na jezdni, czego nie ułatwiał padający deszcz. Kolejne zgłoszenie dotyczyło wypadku drogowego, w tym samym miejscu, w którym byliśmy już wcześniej. Doszło tam do utraty panowania nad pojazdem, wskutek czego samochód znalazł się w rowie. Na szczęście żadna z 3 podróżujących nim osób nie została poważnie ranna. Na miejscu pracował już patrol policji oraz ZRM. Na miejsce dotarły również zastępy z JRG Radzionków. Zajęliśmy się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, kierowaniem ruchem, oraz postawieniem samochodu na koła.